צור קשר
שם
טלפון
דוא"ל
הודעה
0523-585858

תנמיכו את המוסיקה, אני רוצה ללכת!

המוסיקה היא הדבר העיקרי שמתלווה בכל שלב בערב החתונה, החל מקבלת הפנים ועד לרחבת הריקודים היא זו שנותנת את האווירה והטון. אך מה קורה שהדיג'יי לא מקצועי מספיק על מנת להתאים נכונה את המוסיקה? או שהווליום פשוט מחריש אוזניים שאי אפשר לשמוע? דבר כזה כמובן יכול להרוס את ערב החתונה. הנה כמה דברים שחשוב שהדיג'יי יידע לעשות וגם כמה כאלה שלא:

 

>> גיוון

הגיוון המוסיקלי בערב הוא מאוד חשוב. צריך לזכור שהקהל המוזמן לחתונה מגיע לרוב מקצוות שונים, כך אנחנו יכולים למצוא מצד אחד את המשפחה המורחבת, ומצד שני את החברים הקרובים, החברים מהעבודה ומוזמנים נוספים.

כאשר הדיג'יי מגוון במוסיקה עם סגנונות מוסיקה שונים, הוא בעצם פותר את עניין שוני המוזמנים ובכך כל אחד יכול למצוא סגנון להתחבר אליו ברחבת הריקודים.

 

>> שילוב

גיוון המוסיקה בא יחד עם השילוב הנכון לדעת מתי וכמה לשים מסגנון ומתי להחליף. עניין השילוב המוסיקלי הוא כזה בו כל עוד נמצא המגוון הרחב של האורחים, המבוגרים והצעירים יחד, רצוי שהדיג'יי יבחר שירים שיכולים להתאים לכולם.

כך למשל לזוג שביקש להיטים בלועזית יוכל הדיג'יי לשלב שיר מוכר ואהוב בקרב המבוגרים אך לנגן אותו בחידוש, גרסא עדכנית יותר בה המקצב יידבר גם לקהל הצעיר יותר ובכך לקלוע לטעמם של כלל מהאורחים. דבר כזה יוצר אהדה בקרב כל אחד מהמוזמנים.

 

>> ווליום עבודה נעים

הגבול בין ווליום שנעים לפזז בו לבין ווליום מחריש אוזניים הוא דק מאוד. לכן חשוב שהדיג'יי יבדוק את רמת הווליום אל מול מספר האורחים אותו ציינתם שעתיד להגיע. עוד סיבה שיכולה למנוע את אלו שאומרים שהם הולכים הבייתה כי יש להם עבודה, אבל בעצם הם פשוט לא יכולים להישאר במתחם החתונה עקב הווליום.

אם החלטתם לעשות הפסקות בחתונה לזמן הארוחות חשוב מאוד לזכור שישנם אורחים שהגיעו גם להינות מארוחת ערב טובה ולפגוש את המכרים שלא ראו מזה זמן מה, איתם ודאי הם ירצו לדבר ולכן המוסיקה בזמן האוכל חייבת להיות מלווה ונעימה.

 

>> סגנון מוסיקלי

רבים נוטים לחבר את המושג חתונה עם המילה מזרחית. ישנן חתונות שאכן זהו הסגנון המוסיקלי והקו המנחה של הערב, אך יש חתונות שהאורחים ישמחו לשמוע ולרקוד לצד סגנונות מוסיקלים נוספים. שאלו את הדיג'יי על איזה עוד סגנונות הוא ממליץ שאפשר יהיה לשלב אותם ברחבה, שתפו את הדיג'יי בסגנון האישי שלכם. יש מוסיקה כל כך טובה בכל כך הרבה סגנונות שתתפלאו אבל אם היא מתאימה לקהל שלכם, גם היא תעשה לא פחות שמח.

 

>> שירי סבבה

זהו, נגמרה החתונה. רוב האורחים האחרונים עוזבים את הרחבה ואתם נשארים עם הגרעין המשפחתי שחייב להישאר, אבל איך זה יכול להיות שעוד לא חצות?

שירי סבבה הם שירים שנועדו להרגיע ואפילו להרחיק את האורחים מרחבת הריקודים. דיג'יי שמגיע לנגן סגנון מוסיקלי כזה הוא כנראה אחד שבשבילו החתונה שלכם היא עוד ערב עבודה רגיל. 

כאמור הדיג'יי הוא זה שנותן את הטון של הערב, אם הוא ימשיך לנגן מוסיקה שמחה הוא יוכל בוודאי לממש את הפוטנציאל והאנרגיות שיש לקהל שלכם להציע.


>> יש לי שיר שיגרום לכולם לרקוד

קהל מטבעו בנוי מהרבה אנשים עם הרבה רעיונות ובקשות לדיג'יי, כך אנחנו יכולים לראות את אחד האורחים ניגש להביא דיסק לדיג'יי שלטעמו יכול להתברר כמוצלח, אך לרחבת הריקודים המלאה שלכם הוא יכול להיות מאוד לא מתאים. הגדירו לדיג'יי מי מכתיב את הסגנון המוסיקלי. לרוב יהיה זה הדיג'יי הנתון לבקשות שלכם בלבד, ואם קיים דיסק כזה רצוי שתדעו מזה. תמיד יהיה עדיף לקלוע לטעם של כלל האורחים מאשר לרצות אורח יחיד.

 

>> ציוד מסוכן

הדיג'יי שלכם רכש מכשיר חדש והוא לא מהסס לנסות אותו בחתונה שלכם. המשפט הזה כבר נשמע לי בעייתי משהו, קשה לי לשמוע חתונה בה אפקטים וצופרים משתלטים על השירים ובמקום להנות מהשיר האורחים פשוט סובלים מרעש לא ברור, במיוחד אם זה אמור להיות הלהיט שאתם הכי אוהבים.

אפקטים של דרבוקות, כפיים ואחרים לא מתאימים לכל שיר, יתרה מזאת הקהל עלול למצות אותם מהר מאוד ולמצוא אותם מעיקים על השירים במקום מוסיפים עליהם. 

 

>> להינות משיר

אם הדיג'יי בחר שיר שנכון לנגן ברחבת הריקודים כדאי שהוא ייתן לכם ולאורחים גם להינות ממנו... מצד שני בגלל שמדובר באירוע בו הקצב מכתיב את אופי הרחבה לא צריך גם להמאיס את השיר. עריכה נכונה של הדיג'יי או משך זמן השיר אותו הוא מנגן בזמן אמת (בהתאם לעד כמה הוא להיט) יכולה לעשות את ההבדל בין הנאה משיר לבין לגרום לאורחים שלכם ולכם להגיד: "טוב הבנו, מה השיר הבא".

 

אהבתם את הכתבה? אתם מוזמנים לכתוב על זה כאן מתחת כתגובת פייסבוק.

 

הגיבו ושתפו